Küçükyalı Çilingir

Çilingir; anahtar, kilit ve bu türdeki demircilik işlerini yapan zanaatkar kişiye denilir. Bu kişiler, anahtar kapının arkasında unutulduğunda veya kaybolduğunda öncelikli aranan kişilerdir. Bu yüzden çilingirlik, diğer mesleklerin aksine 24 saat aktif bir şekilde hizmet verme olasılığı bulunan bir meslektir. Günün hiç de beklenilmeyen bir zamanında özellikle geceleyin eve girmek isteyip de giremeyenlerle aranıla bilir ve evin kilidini açması için çilingir çağrılabilir. Yani fazlasıyla sabır ve fedakarlık gösterilmesi gereken bir meslektir. Küçükyalı çilingir 7 gün 24 saat ulaşılabilir durumda olup her türlü anahtar ve kilit sorununuzda sizlere kusursuz hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Çilingir Kimdir?

Çilingir; anahtar, kilit ve bu türdeki demircilik işlerini yapan zanaatkar kişiye denilir. Bu kişiler, anahtar kapının arkasında unutulduğunda veya kaybolduğunda öncelikli aranan kişilerdir. Bu yüzden çilingirlik, diğer mesleklerin aksine 24 saat aktif bir şekilde hizmet verme olasılığı bulunan bir meslektir. Günün hiç de beklenilmeyen bir zamanında özellikle geceleyin eve girmek isteyip de giremeyenlerce aranılabilir ve evin kilidini açması için çilingir çağrılabilir. Yani fazlasıyla sabır ve fedakarlık gösterilmesi gereken bir meslektir. Küçükyalı çilingir 7 gün 24 saat ulaşılabilir durumda olup her türlü anahtar ve kilit sorununuzda sizlere kusursuz hizmet vermeyi amaçlamaktadır.
Küçükyalı Çilingir

Küçükyalı çilingir, zorlu kapı açma süreçlerini kolaylaştıran ve bir an evvel içine girilmek istenen mekana kavuşulmasını sağlayan kişilere denilir. Bu kişiler; kilit montajı, anahtar çoğaltması, anahtarı bozulan, kaybolan veya kırılan kapıların ve kasaların açılması eylemlerini başarıyla yerine getirir. Bir çilingirden genel itibarıyla belli bir el yeteneğinin ve teknik iş becerisinin olması beklenir. Müşterisinin en büyük güvenlik unsuruna çözüm bulduklarından çilingirlerin güvenilir olan kişilerden seçilmesinde ve düzgün çalışan çilingir firmalarının seçiminde fayda vardır. Böyle olduğu takdirde daha güvenli ve huzurlu bir işlem yaptırılmış olur. Bir şekilde evini, iş yerini veya kasasını açtırmak zorunda olan kişilerin hiçbir surette gözü arkada kalmamış olur.

Çilingirin Sahip Olması Gereken Özellikler

Küçükyalı çilingir alanında hizmet veren bir çilingirden beklenen bazı özellikler ve sahip olması istenen birtakım hassasiyetler bulunmaktadır. Bunları maddeler halinde saymak gerekirse şunlardır:

  • Çilingirin işin gerektirdiği sabır, dikkat ve sorumluluğa sahip olması beklenir.
  • Müşteriye verilen hizmetler konusunda doğru ve düzgün bilgilendirme yapması gerekir.
  • Elini pratik bir şekilde kullanması ve el yeteneğine sahip olması beklenir.
  • Daima müşterisinin güvenliğini ön plana almalı ve ona göre hareket etmelidir.
  • Sorun yaşanan muhite çabuk ulaşılması da ayrı bir husus olup müşterinin haklarına gösterilen riayet, müşterinin gözünden kaçmayan önemli bir detay olarak görülebilir.
  • Anahtar, kapı ve kilit hakkında gerekli tüm şekilsel ve yapısal bilgilere sahip olması beklenir.
admin